Centrum
pro léčbu poruch
srážení krve

Kdo jsme?

Jsme nestátní zdravotnické zařízení, které se specializuje na diagnostiku a léčbu poruch krevní srážlivosti. Naše péče je zaměřena především na pacienty s trombózou a poruchami hemostázy.

Nabízíme komplexní služby od preventivní diagnostiky přes individuální léčebné plány až po dlouhodobé sledování pacientů.

Naším cílem je poskytovat vysoce odbornou péči v přátelském a profesionálním prostředí, které respektuje potřeby každého pacienta. Spolupracujeme s předními odborníky v oboru a neustále sledujeme nejnovější medicínské postupy, abychom zajistili tu nejkvalitnější léčbu.

Aktuality

  • 24. 4. 2025

    Jsme nestátní zdravotnické zařízení, které se specializuje na diagnostiku a léčbu poruch krevní srážlivosti. Naše péče je zaměřena především na pacienty s trombózou a poruchami hemostázy.

  • 12. 3. 2025

    Nabízíme komplexní služby od preventivní diagnostiky přes individuální léčebné plány až po dlouhodobé sledování pacientů.

  • 7. 1. 2025

    Naším cílem je poskytovat vysoce odbornou péči v přátelském a profesionálním prostředí, které respektuje potřeby každého pacienta. Spolupracujeme s předními odborníky v oboru a neustále sledujeme nejnovější medicínské postupy, abychom zajistili tu nejkvalitnější léčbu.

Proč k nám?

V našich ambulancích se setkáte s týmem zkušených specialistů, kteří mají za sebou dlouholetou praxi v oboru a jsou připraveni poskytnout péči na nejvyšší úrovni. Ke každému pacientovi přistupujeme individuálně, abychom zajistili co nejefektivnější léčbu odpovídající jeho potřebám.

Díky krátkým objednacím lhůtám se k nám dostanete rychle, aniž byste museli dlouho čekat na konzultaci či vyšetření. Naše moderní diagnostické a terapeutické postupy zaručují efektivní a cílenou léčbu.

Pro pacienty našich smluvních pojišťoven je péče plně hrazena ze zdravotního pojištění, takže se můžete soustředit na své zdraví bez zbytečných finančních starostí.

Pro pacienty

Máte otázky týkající se naší péče, postupů nebo objednání? Připravili jsme pro vás přehled odpovědí na nejčastěji kladené dotazy, abyste měli všechny potřebné informace na jednom místě.

Pokud zde nenajdete odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poskytneme bližší informace nebo vás nasměrujeme k dalším zdrojům.

Systém krevního srážení – hemostáza je komplikovaný proces, kterého se zúčastní za prvé faktory umožňující tvorbu krevní sraženiny a za druhé faktory bránící nadměrné tvorbě trombů. U zdravého organizmu jsou tyto procesy vyvážené. Pokud je tato rovnována porušena, hrozí buď nebezpečí vykrvácení nebo naopak může dojít ke vzniku trombu v cévách končetin ( flebotrombóze), plic (plicní embolii ), srdce (infarktu myokardu ), mozku (cévní mozkové příhodě) atd.

Mezi rizikové faktory vzniku trombózy patří: věk nad 40 let, dehydratace, obesita, kouření, hormonální antikoncepce, těhotenství, chirurgický výkon( i několik týdnů po operaci), znehybnění končetiny po úrazu .Některá ovlivnit nelze (věk), jiná musí minimalizovat lékař ( při imobilizaci končetiny nebo operačním zákroku) , ale většinu z nich můžete ovlivnit vy.

Trombofilie je porucha, vrozená nebo získaná, při které je větší pohotovost organizmu k tvorbě krevní sraženiny. Zpravidla k tomu dochází vlivem dalších rizikových situací spojených s větším rizikem vzniku trombózy.

Ano, je. Váš praktický lékař nebo Váš gynekolog Vám dá doporučení do hematologické ambulance a tam vše zařídí.

1. Minimalizovat další rizikové faktory podporující vznik trombózy

2. Být v kontaktu s Vaším ošetřujícím hematologem a problémy a nejasnosti s ním konzultovat. V případě dalšího trombofilního rizika Vám bude dána antikoagulační profylaxe warfarinem nebo nízkomolekulárními hepariny.

Ano, v imobilizované končetině hrozí nebezpečí trombózy. Ovšem je také nutné chodit na pravidelné kontroly Quickova testu, aby INR bylo ve správném profylaktickém rozmezí.

V graviditě je warfarin rizikový, může ovlivnit vývoj plodu, proto se v případě nutnosti antikoagulační profylaxe aplikují podkožně nízkomolekulární hepariny.

Při správných profylaktických hodnotách INR zpravidla 1x za měsíc.

Některé léky mohou účinek warfarinu zvyšovat, např. Acylpyrin a hrozí nebezpečí většího krvácení, jiné ho naopak zmenšují a pak může dojít ke vzniku trombu. Proto o všech lécích, které užíváte, musí vědět lékař, který kontroluje Vaši protisrážlivou léčbu.

Dieta má být kulantně řečeno rozumná. V praxi to znamená přiměřený, pravidelný a středně vysoký příjem vitaminu K a hlavně bez vyšších výkyvů. Je vhodné minimalizovat kyselé zelí, listovou zeleninu, olivy a brokolici. Ostatní zeleninu jíst v menším množství a pravidelně.

Bylinné, balené ovocné čaje i čaj zelený mohou účinek warfarinu ovlivňovat. Proto i přes občasnou různorodost názorů lékařů, je vhodné je vzhledem k literárně popsaným komplikacím, raději omezit.
Kdy ordinujeme?

Pro odborníky

Diagnostikujeme, léčíme i dispenzarizujeme pacienty s poruchami srážení krve se zaměřením na problematiku zvýšeného srážení krve – trombofilii. Může jít o vrozenou nebo získanou poruchu srážení krve, která je pravděpodobnou příčinou zvýšeného sklonu k trombóze. Zvláštní pozornost je třeba věnovat skupině pacientů s opakovanými flebotrombózami (hl. před 45. rokem věku), s cévními mozkovými příhodami, s plicními embóliemi a infarkty myokardu v mladším věku (před 35. rokem).

Dále by měly být vyšetřeny i ženy s trombotickými komplikacemi při hormonální antikoncepci nebo hormonální substituci a ženy s opakovaně předčasně ukončenou graviditou. Právě včasná diagnóza, dispenzarizace a případná dostatečná antikoagulační profylaxe těchto nemocných sníží výskyt trombotických komplikací a umožní zdárné donošení plodu, fyziologický porod a normální průběh šestinedělí.

Často i pozitivní rodinná anamnéza (výskyt i.m. a CMP v mladém věku u předků) podpoří nutnost vyloučit vrozenou poruchu zvýšeného srážení krve.

Pacienty přebíráme i do ambulantní péče, aktuálně máme uzavřeny smlouvy s VZP-111, VoZP-201, OZP-207, ZPMV-211.

Pacienty vyšetřujeme do 14-ti dnů od objednání.

Kdy ordinujeme

Pondělí ....... 8:00–16:00
Úterý .......... 8:00–14:00
Středa ........ 8:00–16:00
Čtvrtek ....... dle domluvy

V akutních případech volejte prosím 777 896 666

Jak se k nám dostanete?

Jak se k nám dostat?

Ambulance Praha 6 – Dědina

Poliklinika Delta, Žukovského 887, 161 00 Praha 6

Zastávka Sídliště Na Dědině
Autobusy č. 225, 191, 108
Tramvaje č. 20, 26

Kontakty

Sídlo společnosti

T&H centrum s.r.o., Petrovická 155/9, Praha 10, 100 00

Ambulance Praha 6 – Dědina

Poliklinika Delta, Žukovského 887, 161 00 Praha 6

Tel: 233 931 196

E-mail: dedina@thcentrum.cz